Z życia Gracza #4(?)

*Znowu gotowy do gry*

No siemanko. Mam dla Ciebie pewną propozycję. Ty będziesz udawał/ła , że mój blog wcale nie umarł na kilka miesięcy, a ja obiecam ci poprawę i dostarczę regularne posty. 100% legit no scam. To jak będzie?

Umowa stoi? No to lecimy. Może najpierw odpowiem na parę Twoich pytań.

Co tam u ciebie drogi Mały Szary Graczu?

Jak miło, że pytasz! Dość dużo zmieniło się ostatnio w moim życiu. Studia, nauka, ciągły stres, salta w przód i w tył. Mam wrażenie, że nie ma sensu narzekać, więc robić tego nie będę. Nie teraz. Może później. Powiem jedynie, że przez ostatni czas życie gracza było dość skromne, jeśli chodzi o samo granie. Ledwie udawało mi się ‚ponaparzać’  przysłowiową godzinkę dziennie i najczęściej była to sesyjka ze starym dobrym Skyrimem (tym razem w edycji ‚Special’). Minęło tyle czasu, a mi udało się jedynie ukończyć jeden z dodatków, a mianowicie Dawnguard. Jak wrażenia z rozgrywki? Co tu dużo mówić. Stary dobry Skyrim, który jest już klasykiem jeśli chodzi o erpegi, ciągle jest cholernie grywalny. Klimat pochłania i nie chce puścić. Muzyka przyprawia o ciary, a wątek główny dalej jest chujowy i nudny…ale to nic nie zmienia, bo całokształt prezentuje się doskonale. Mój wampirzy mag zniszczenia ze zbroją zaklętą tak, że noszący nie zużywa „many” to jedna z lepszych i ciekawszych postaci jakie udało mi się stworzyć. Spędziłem w tej grze setki godzin, a dalej potrafię się w niej dobrze bawić. No miód. (Najlepszy tylko w Miodosytni Czerwoniak).

Ale super! A grałeś przez ten czas w coś jeszcze?

Oczywiście, że grałem! Jest jedna taka gra, na którą czekałem cholernie długo i po prostu musiałem w nią zagrać. Mowa tutaj o Marvel’s Spider Man. Pewnie wiecie, że ów twór Insomniac Games sprzedał się całkiem nieźle, a i noty miał dość wysokie. Z tego co się orientuję, nowy pajączek otrzymał oceny wahające się w granicach 8-10. Od opinii większości zdawało się odstawać gram.pl, ale autor recenzji owej gry najwidoczniej wstał tamtego dnia z łóżka lewą macką, bo jego argumenty usprawiedliwiające taką, a nie inną ocenę końcową, zdawały się podchodzić pod czyste czepialstwo. Sam nie będę na tym blogu recenzował Parkera w nowym wydaniu, ponieważ zrobiło to już za dużo osób i trochę bym się z tym spóźnił.
Jeśli jednak miałbym wyrazić krótką opinię na temat tego PSowego exclusiva, to rzekłbym, że to póki co najlepsza gra ze Spider Manem. (Dodatkowo bardzo łatwa i przyjemna platynka. Łowcy trofeów, to coś dla was!). Warto zagrać!
PS: Mimo, że recenzji pisał nie będę, to chciałbym zwrócić uwagę na ważny aspekt Marvel’s Spider Man. Ale to nie tutaj. Poświęcę na to oddzielny post.

Grałeś może w najnowszego RDR2? Pojawi się z tego jakaś recka?

A czy dziki srają w lesie? RDR2 to jedyna gra, która od dłuższego czasu hula w napędzie mojego Playstation 4 (oczywiście tylko jak mam czas na granie). Recenzja najprawdopodobniej się nie pojawi. Musicie pamiętać, że na tym blogu nie będę uciekał w recenzje z jednego prostego powodu. Zanim uda mi się skończyć jakąkolwiek grę i spędzić w niej wystarczająco dużo czasu, abym mógł z czystym sercem stwierdzić, że jestem w stanie wyrazić solidną, podpartą odpowiednim doświadczeniem z produktem opinię, minie za dużo czasu. Nie mam zamiaru się spieszyć, kupować najnowsze gry i przechodzić je jak najszybciej, żeby tylko wstawić recenzje i być z nimi pierwszy. Z drugiej strony, kiedy już ukończę grę, to od jej premiery minie za długi okres czasu, a wszystkie recenzje dużych serwisów zostaną już dawno wydane i przeczytane. Na tym blogu mam zamiar skupić się na pojedynczych aspektach gier, ich naturze i moim doświadczeniu z nimi, tym jakie mają dla mnie znaczenie. Oczywiście będę tutaj mówił o moich subiektywnych odczuciach co do danych produktów, ale bardziej w formie pogadanki, a nie stricte recenzji.

A kiedy następny post?

Wkrótce :*

 
Reklamy

3 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s